Pavel Kozák - výživový poradce
Pavel Kozák - výživový poradce

Výhody pro sportovce

Analýza vlasů - Výhody pro sportovce

Sportovcům, kteří systematicky trénují, poskytnou výsledky analýzy nemalý užitek. Analýza umožní zhodnotit metabolismus v různých fázích tělesné zátěže – během tréninku, závodů, letní či zimní přípravy, v průběhu odpočinku – a na základě těchto výsledků je možné upravovat v jednotlivých obdobích stravu a užívání vhodných doplňků stravy tak, aby postupy odpovídali individuálním požadavkům. Sportovec má tak mnohem větší šanci z dlouhodobého hlediska podpořit procesy regenerace a následně podávat špičkové výkony.

Kromě rychlosti metabolických pochodů, které v buňkách neustále probíhají a jsou pro sportovce prakticky nejdůležitějším ukazatelem, sledujeme i další významné parametry přímo ovlivňující výsledek sportovní výkonnosti. Patří mezi ně dlouhodobě probíhající metabolismus železa, faktor nesmírně důležitý především u vytrvalostních typů sportů, a celkové svalové napětí. Nervosvalová koordinace je určována poměrem mezi vápníkem a hořčíkem a pokud zjistíme její úroveň, jsme cíleně schopni přizpůsobit stravu a suplementaci tak, aby celý organismus fungoval na optimální úrovni. Pokud je svalové napětí příliš vysoké, hrozí často vznik nepříjemných zranění.

Nervosvalová koordinace je určována poměrem mezi vápníkem a hořčíkem a pokud zjistíme její úroveň, jsme cíleně schopni přizpůsobit stravu a suplementaci tak, aby celý organismus fungoval na optimální úrovni. Pokud je svalové napětí příliš vysoké, hrozí často vznik nepříjemných zranění.